A Ty kiedy ostatnio zrobiłeś coś po raz pierwszy? – kampania SOS Wiosek Dziecięcych

Pierwsza zabawa w chowanego, pierwszy przyjaciel, pierwsze zwycięstwo i przede wszystkim – pierwsza gwiazdka. Takie wspomnienia tworzą szczęśliwe dzieciństwo. A gdyby ich zabrakło?

Wielu dzieciom, które trafiają pod opiekę SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce, radosne wspomnienia z dzieciństwa są całkiem obce. Mają za to w pamięci inne obrazy: alkohol, kłótnie, przemoc.

Podczas kampanii „Podaruj dzieciom ich pierwsze święta” zbierane są fundusze na najlepszy prezent – pierwsze rodzinne święta. W spocie ukazano radosne odkrycia maluchów. W tych scenach wielu z nas odnajdzie swoje pierwsze, dziecięce wspomnienie i przypomni sobie emocje, które towarzyszyły beztroskim chwilom.

Od ponad trzydziestu lat pomagamy dzieciom osieroconym i pozbawionym rodzicielskiej opieki. Wśród naszych podopiecznych są dzieci, dla których nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą wyjątkowe, bo po raz pierwszy przeżyją je w bezpiecznej, rodzinnej atmosferze

Barbara Rajkowska, dyrektor krajowa Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

W Wioskach SOS dzieci odzyskują poczucie bezpieczeństwa, zaufanie do dorosłych i uczą się, co to tak naprawdę oznacza być dzieckiem. A bycie dzieckiem to m.in. radosne przeżywanie Bożego Narodzenia i niecierpliwe oczekiwanie na pojawienie się pierwszej gwiazdki. To także pyszne jedzenie, choinka, prezenty oraz to, co najważniejsze, czyli rodzina.

Kampania świąteczna trwa do końca grudnia. Kreację przygotowała agencja Dziadek do orzechów. Spot zrealizowała firma Propeller Film.