Dziadek do orzechów przygotował kampanie wizerunkową dla marki Cashbill

Operator płatności internetowych CashBill rozpoczął kampanię wizerunkową. Jej hasło to: „Następnym razem wybierz CashBill”.

Marka CashBill kieruje działania do sklepów internetowych, które nie oferują szybkich płatności online. Chce nakłonić właścicieli, aby w trosce o klientów zaimplementowali taki system.

Badania jakościowe na grupach właścicieli sklepów oraz konsumentów wykazały, że w oczach respondentów niejako w opozycji do szybkich przelewów internetowych stoją płatności za pobraniem. Polegają one na tym, że konsument za kupiony produkt płaci (najczęściej gotówką) kurierowi w momencie dostarczenia.

Specyfika tego rozwiązania może powodować kłopotliwe sytuacje związane m.in. z brakiem odpowiedniej kwoty. Nieraz skutkuje to niedoręczeniem przesyłki i koniecznością osobistego odbioru z sortowni.

W kampanii zwrócono uwagę właśnie na komplikacje związane z wyborem płatności za pobraniem. Przedstawiono je w humorystycznych scenkach z udziałem kuriera i kupującego. Moment odbioru przesyłki za pobraniem stał się punktem wyjściowym spotów.

Przygotowano 2 filmy, które będą emitowane w mediach społecznościowych. Przewidziane są także działania takie jak precyzyjnie targetowane kampanie display, aktywności w  social media, e-mailing oraz remarketing.

Kampanię przygotowała agencja Dziadek do Orzechów (Albert Stęclik, planner, Konrad Helwig, account director, Tomasz Gębala, dyrektor kreatywny, Katarzyna Szybowska, copywriter). Produkcją zajęła się firma Only Only, spoty wyreżyserowała Monika Kmita. Zakup mediów: Novem.