Domodi.pl w kampanii reklamowej docenia modę z polskich ulic

1 września wystartowała ogólnopolska kampania wizerunkowa Domodi.pl, platformy kilkuset sklepów z modą. Marka skupia się w niej na modzie z polskich ulic.

Osią kampanii Domodi.pl jest 30-sekundowy spot. Ma to być swobodna interpretacja domu mody rozumianego jako barwna, modna i inspirująca ulica. Przypomina wybieg znajdujący się przed jedną z kamienic.

Narratorką spotu jest pani Krystyna – obserwatorka miejskiego stylu i trendów. Uczestniczka pokazu mody, który codziennie odbywa się na chodniku pod jej oknem. Głosu postaci użyczyła Olga Bończyk. W reklamie występuje także m.in. Katarzyna Smolińska, znana z pierwszej edycji programu „Top Model”.

Jak przekonuje marka, swoim spotem chce podkreślić, że Polacy mają styl, potrafią się dobrze ubierać. Nie boją się eksperymentów ani bardziej odważnych decyzji modowych. Dla Domodi.pl prawdziwa moda to ta, którą możemy obserwować na ulicach.

Naszym konceptem chcieliśmy pokazać, że prawdziwa moda nie jest zarezerwowana tylko dla paryskich pokazów czy londyńskich fashion weeków. Możemy ją także obserwować na rodzimych ulicach. Polacy mają swój styl i ubierają się dobrze. Idea kampanii zakładała przedstawienie naszej interpretacji domu mody. Przewrotnie pokazaliśmy go jako jedną z polskich kamienic. 

W role modeli wcielili się jej mieszkańcy, każdy ze swoim indywidualnym stylem. A my, jako widzowie, obserwujemy ich niemalże jak modelki oraz modeli na wybiegach

Albert Stęclik, advertising planner agencji Dziadek do Orzechów, która opracowała kreację.

Domodi.pl na rynku działa od 2011 r. Przez ostatnie lata marka skupiała się głównie na performance marketingu oraz rozwijaniu serwisu. Wszystko to w celu zapewnienia jak najlepszych wyników sprzedażowych sklepom i brandom obecnym na platformie. W 2019 r. postawiła na umacnianie wizerunku i budowanie marki. Nowa strategia ma być odpowiedzią na potrzeby zakupowe Polaków.

Pomimo długiej obecności na rynku nigdy wcześniej nie przeprowadzaliśmy tak szerokich działań wizerunkowych. Domodi.pl po raz pierwszy realizuje wizerunkową kampanię reklamową skierowaną do masowego odbiorcy. Obejmie ona telewizję, OOH w największych miastach Polski, digital oraz współpracę z liderami opinii branży fashion

Martyna Głowińska, marketing i PR manager w Grupie Domodi.
  • Kreacja: Dziadek do Orzechów (planner: Albert Stęclik, nadzór kreatywny: Tomasz Gębala, producent agencyjny: Magdalena Fedyna, Konrad Helwig, copywriter: Roksana Wantulok)
  • Produkcja: Oto Film
  • Producent: Łukasz Kołtunowicz
  • Reżyser: Piotr Matejkowski
  • DOP: Mateusz Dziekoński
  • Kostiumy: Lukrecja Nagabczyńska
  • Wizaż: Daria Siejak
  • Fotograf: Małgorzata Turczyńska
  • Domodi.pl reprezentowały: Martyna Głowińska, Anna Poprawska