Dziadek do orzechów i Centrum praw kobiet nagrodzone złotem na gali Mixx Awards

Kolejna nagroda dla kampanii Kobietobójstwo.

Kampania „STOP kobietobójstwu” powstała w związku z Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. Dane Centrum Praw Kobiet wskazują, że w skutek przemocy domowej w Polsce ginie przynajmniej 400-500 kobiet rocznie, a temat ten nadal nie jest wystarczająco zbadany. Kampania zachęcała do podpisania petycji „STOP kobietobójstwu” oraz wsparcia projektu „Obserwatorium ds. kobietobójstwa”, prowadzonego przez Centrum Praw Kobiet. Szczegółowy opis kampanii można przeczytać na stronie portfolio agencji: dziadekdoorzechow.com/portfolio/kobietobojstwo.

Dziadek do orzechów współpracuje z Centrum Praw Kobiet pro bono i poza „STOP kobietobójstwu” wspólnie zrealizowali także kilka innych kampanii, m.in. „Doładuj prawa kobiet o 1%”, która również została wyróżniona licznymi nagrodami.

Kobietobójstwo zdobyło złotą nagrodę w kategorii Public Service, non-profit campaign & CSR.

Effie to jeden z najbardziej poważanych konkursów w branży. A nagroda zdobyta na szczeblu europejskim, jest dla nas czymś więcej niż tylko sukcesem. Osobiście traktuję to jako potwierdzenie słuszności naszego procesu planowania i tworzenia kampanii reklamowych. Przy okazji chciałbym serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w projekt. Jesteśmy zaszczyceni mogąc położyć kolejne Effie na naszym regale z nagrodami. Ta statuetka stanie na samym przodzie! 🙂

– Albert Stęclik, planning director & founding partner w agencji Dziadek do orzechów.

5 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *