Z Empikiem powrót do szkoły „Taniej niż myślisz”

„Taniej niż myślisz” – to hasło tegorocznej kampanii reklamowej realizowanej przez Empik w ramach sezonu back to school. Działania komunikacyjne kierowane do rodziców, jak i samych uczniów, obejmują telewizję, radio, digital i media społecznościowe oraz kanały własne Empiku. Za koncept i realizację odpowiada agencja Dziadek do orzechów.

Wyprawka na każdą kieszeń

Sezon zakupów szkolnych właśnie wchodzi w szczytową fazę i dla rodziców oznacza nierzadko przysłowiowy ból głowy i duży stres. Aż 70% z nich deklaruje, że wyda na wyprawkę więcej niż przed rokiem przede wszystkim z powodu inflacji i ogólnego wzrostu cen. Jak wynika z badania SW Research na zlecenie Empiku* i ekspertyz samej marki, to o ile wyprawka zdrożeje i w jakiej kwocie zamkną się finalnie wydatki do szkoły rodzą właśnie największe obawy rodziców.

„Słuchamy konsumentów i rozumiemy ich niepokój, dlatego realizujemy tegoroczną kampanię back to school pod hasłem „Taniej niż myślisz”. Zadbaliśmy nie tylko o szeroką i jakościową ofertę, z której jesteśmy znani, ale również o liczne okazje cenowe i konkurencyjne promocje.” – podkreśla Agnieszka Ostasiuk, Dyrektorka Brandu w Empiku. Marka nie zapomina, że listy zakupów do szkoły są kompleksowe i obejmują nie tylko zeszyty, przybory do pisania, piórniki czy plecaki, ale również odzież czy obuwie (chociażby na wf), sprzęt elektroniczny przydatny w nauce, elementy wyposażenia pokoju ucznia czy zabawki edukacyjne, dlatego pokazuje w kampanii także te kategorie produktów w opcjach na każdą kieszeń.

Główną platformą dla kreatywnego przedstawienia hasła „Taniej niż myślisz” stały się cztery 15-sekundowe spoty, w których główny bohater – sprzedawca w salonie Empik – w nienachalny i zabawny sposób odpowiada na obawy klientów związane wysokimi wydatkami na wyprawkę szkolną.

Empik – Back to school – Telefon
Empik – Back to school – Tata

“Kupując wyprawkę w Empiku można cieszyć się jakością i wyposażyć ucznia we wszystko czego potrzebuje do szkoły – nawet nowy tablet czy laptop” – dodaje Joanna Urbanowska, Senior Brand Menadżerka w Empiku – “Hasło „Taniej niż myślisz” oznacza, że dzięki atrakcyjnym cenom, rabatom i specjalnym promocjom na zakupach szkolnych w Empiku można oszczędzić jeszcze więcej a podstawową wyprawkę można u nas skompletować nawet do 100 zł.”

Empik – Back to school – Dinozaur

W tej kampanii narracja jest całkowicie inna od tej, do której przyzwyczaił nas Empik. Naszym zadaniem było podkreślenie nie tylko wysokiej jakości produktów i szerokiej oferty Empiku zarówno w salonach, jak i online, ale także dotarcie do nowych grup odbiorców i przekonanie ich, że szukając okazji cenowych, warto zajrzeć do Empiku i pozytywnie się zaskoczyć.”

– mówi Ewa Sulewska, head of content w agencji Dziadek do orzechów.
Empik – Back to school – Gumeczka

Kompleksowa komunikacja

Kampania „Taniej niż myślisz” wystartowała na początku sierpnia i potrwa do połowy września. Jest realizowana w telewizji, radio, digital, social mediach oraz w kanałach własnych Empiku – salonach, aplikacji oraz na platformie Empik.com.

Za koncepcję kreatywną, scenariusze i produkcję kampanii odpowiada agencja reklamowa Dziadek do orzechów. Produkcją materiałów video-foto zajęło się Graffiti Films przy wsparciu reżyserskim Marcina Mikulskiego oraz fotograficznym Filipa Żołyńskiego. Za zakup mediów do kampanii odpowiedzialny jest ATL Carat Polska. Natomiast działania digital performance prowadzone są in house.