Dziadek świętuje z Empik 75. urodziny

Empik świętuje 75. urodziny i w specjalnej kampanii z tej okazji podkreśla rozwój swojej oferty. Kampania reklamowa obejmuje m.in. telewizję, radio oraz digital.

“Empik to nie tylko księgarnia” – można usłyszeć w najnowszym spocie emitowanym w ramach kampanii z okazji 75. urodzin marki.

Od 1948 roku Empik nieustannie się zmienia, inspiruje i otwiera na nowe. Ten intensywny rozwój jest widoczny nie tylko na poziomie omnikanałowego ekosystemu Grupy, kolejnych innowacji i rozwiązań ułatwiających zakupy, ale także w zakresie oferty – podkreśla Joanna Urbanowska, senior brand menadżerka Empiku.

Główną platformą dla kreatywnego przedstawienia oferty urodzinowej Empiku jest 15-sekundowy spot wideo emitowany w dwóch okresach czasowych: 25-30 października oraz 2-7 listopada, między innymi na antenach: Polsat i TVN (wraz ze stacjami tematycznymi i platformami online) oraz na Youtube w ramach kampanii digital.

Reklama Empik – 75 lat by Dziadek do orzechów

Działania komunikacyjne obejmują ponadto media społecznościowe, kanały własne Empiku: salony, aplikację i Empik.com (w tym dwie dedykowane strony: wizerunkową oraz ofertową) oraz stacje radiowe. 15-sekundowy spot audio można usłyszeć na antenach wszystkich stacji z portfolio Grupy RMF, TOK FM, Antyradio, Chillizet oraz Meloradio.

Za koncepcję kreatywną i scenariusz odpowiada agencja Dziadek do orzechów, za realizację spotu – Warsaw Production przy wsparciu reżyserskim Marcina Mikulskiego. Zakup mediów do kampanii jest po stronie Carat Polska, działaniami PR zajmuje się Walk PR, a komunikacja digital performance prowadzona jest in-house.

Empik to obecnie 350 salonów stacjonarnych Empik i Papiernik by Empik, natomiast powstały w 1998 roku Empik.com przeobraził się w jedną z wiodących na polskim rynku platform marketplace z 12 milionami ofert od Empiku i tysięcy sprzedawców zewnętrznych.