Miliony trafionych prezentów w Empiku – Kampania świąteczna Empik x Dziadek

Empik wystartował właśnie ze świąteczną kampanią reklamową pod hasłem “Miliony trafionych prezentów”. Działania komunikacyjne obejmują telewizję, radio, digital, media społecznościowe oraz kanały własne Empiku. Za koncept i realizację odpowiada agencja Dziadek do orzechów.

Przygotowania do świąt wiążą się z dużym natłokiem emocji. Dotyczy to przede wszystkim zakupu prezentów świątecznych. Wg. Badań przeprowadzonych przez Empik, niemal 30% respondentów zamierza w tym roku kupić aż dziesięć lub więcej prezentów dla swoich najbliższych. W większości będą to książki, kosmetyki, słodycze, elektronika i gry planszowe. Oferta Empiku jest więc idealna dla klientów o takich potrzebach, ponieważ na empik.com dostępne są wszystkie wymienione kategorie. 

Szeroka oferta to jedno, ale Empik zamierza też kusić klientów cenami. W każdym tygodniu marka przygotowała nowe promocje, które będą obowiązać na produkty dokładnie przez siedem dni. Produkty objęte promocją będą pochodziły z bardzo rożnych kategorii, dzięki czemu każdy będzie mógł znaleźć idealne prezenty w konkurencyjnych cenach. 

Osią kampanii „Miliony trafionych prezentów” jest pięć 15-sekundowych spotów, z których każdy w sposób nienachalny i zabawny adresuje określoną okazję zakupową np. prezenty na mikołajki czy kupowanie prezentów na ostatnią chwilę. 

Akcja spotów, podobnie jak we wcześniejszej tegorocznej kampanii Empiku pod hasłem Taniej niż myślisz” realizowanej przy okazji Back to school, rozgrywa się w salonie Empik, a jednym z głównych bohaterów jest sympatyczny sprzedawca pomagający klientom znaleźć trafione prezenty dla najbliższych. 

„Pracując nad koncepcją kampanii mierzyliśmy się z kilkoma wyzwaniami, takimi jak zakomunikowanie, że w Empiku można kupić nie tylko książki, ale również smartwatch, hulajnogę i glebogryzarkę, czy że znacznie szerszy asortyment prezentowy można znaleźć w kanałach online marki – na stronie i w aplikacji. Ostatecznie zawarcie wszystkich kluczowych komunikatów w 15 sekundowych spotach udało się dzięki odpowiedniej synergii pomiędzy agencją, reżyserem i klientem – i to już na wczesnym etapie prac. Dzięki temu kreacje mogą zarówno stymulować sprzedaż, jak i cieszyć oko.”

Tomasz Gębala, Creative director w Dziadku do orzechów.

Kampania „Miliony trafionych prezentów” wystartowała 28 listopada i jest realizowana w telewizji, radio, digitalu, social mediach oraz w kanałach własnych Empiku – salonach, aplikacji oraz na platformie Empik.com.

Za koncepcję kreatywną, scenariusze i produkcję kampanii odpowiada agencja reklamowa Dziadek do orzechów. Produkcją materiałów video zajęło się Warsaw Production przy wsparciu reżyserskim Marcina Mikulskiego.